STJØRDAL – Det var ventet stor spenning til kveldens cupkamp på M.U.S Stadion når Stjørdals-Blink tok i mot selveste Rosenborg. Og «show» ble det for de oppmøtte!
Foto: NTB
For dette var en kamp Blink hadde lyst på – og har ventet på. RBK sleit seg videre i første runde, da de kun vant 1-0 over Trygg/Lade. I andre runde ventet Stjørdals-Blink, som i boka er et bedre lag enn nettopp Trygg/Lade.
Etter første omgang var det målløst 0-0. I andre smalt det to ganger i nettet til RBK, og hjemmelaget ledet plutselig 2-0 etter mål av Fossli (58 min) og Hermanstad (69 min).
Etter 84 minutter blir tidligere SIL og Glimt-spiller Benjamin Feldt byttet inn. Rosenborg fikk straffe i 88. spilleminutt som Aga satte inn, og det var plutselig match igjen.
Men hjemmelaget holdt unna og er dermed klare for 3. runde i cupen. Denne runden trekkes i kveld.
Se video fra Blink-garderoben etter seieren under:
Oppdatering: I neste runde venter Ull/Kisa på hjemmebane for Stjørdals-Blink. Kampen spilles på M.U.S Stadion onsdag 7. juni kl 18:00.
HEIA BENJAMIN (og Blink!)