På bildet: Maja Tomine i aksjon for damelaget, SIL/BIL. Nå skal hun spille i hvitt! Foto: Stian Forland, iSandnessjøen.

SIL FOTBALL – Etter en lengre periode med hospitering i RBKs SalMar-akademi, er Maja nå klar for en permanent overgang til RBK fra 1. juli.

Rosenborg kontaktet SIL direkte tidligere i måneden, der de ønsker å hente Maja Tomine til RBK’s akademi for unge talenter.

Hun har tidligere hospitert med spill på akademiet og gjør et meget godt inntrykk til både spillere og trenere i RBK-systemet.

RBK anser Maja Tomine som en spiller med stort potensiale og de ønsket dermed å tilby henne muligheten til å spille for dem, permanent.

Maja Tomine har nå signert en kontrakt med RBK fra og med 1. juli 2024.

Vi i SIL Fotball ønsker henne masse lykke til og er veldig stolt over vårt bidrag til hennes utvikling.

Maja Tomine er også høyaktuell på Norge Jenter 16.

HEIA SIL!

Legg igjen en kommentar