Syv mål i nabo-thriller

På bildet: SIL tok imot Mosjøen 2 på Stamnes Arena tirsdag kveld. Foto: SIL Fotball.

STAMNES ARENA – SIL kom best i gang i tirsdagens oppgjør i 4. divisjon, men utover i kampen skulle det snu et par ganger før kampen var over. En skikkelig thriller!

Allerede etter 7 minutter kom den første scoringen. Etter en god start på kampen for SIL var det Jesper Westin som sendte de gule i ledelsen på et vakkert angrep.

Utligningen kom ganske fortjent etter 30 minutter og lagene gikk til pause på stillingen 1-1.

Etter hvilen jevnet kampen seg mer og mer ut, og det ble farlige angrep på begge sider av banen.

En omdiskutert situasjon der en SIL-spiller felles utenfor eller innenfor straffefeltet resulterte i en stopp i spillet. Hoveddommer Kim Hauvik måtte ha seg en snakk med linjedommer for så å dømme straffesparket.

Erling Føsker gikk frem og satte den sikkert nede til høyre for keeper, og 2-1 til hjemmelaget. (Se video under).

På video: Straffescoringen til Erling Føsker, 2-1 til SIL i 2. omgang. Video: SIL Fotball.

Ledelsen holdt bare et par minutter før «lillebror» Kapskarmo smelte av et skudd fra rundt 20 meter til side for Hartvigsen og 2-2!

10 minutter senere var det plutselig bortelaget som ledet kampen 2-3 etter en kontring av Mosjøen 2.

Men, ledelsen holdt igjen bare i 2 minutter og denne gangen var det ett klabb og babb i feltet til Mosjøen, Iver Leirvik som fikk pirket inn 3-3 – og lagene var like langt igjen.

Så to minutter senere er kampen snudd igjen, 4-3 til SIL etter en god prestasjon av Erling Føsker som setter inn sitt andre for dagen.

Stillingen holder seg helt ut og en fortjent hjemmeseier i sesongens siste hjemmekamp for SIL.

Godt var det å se både Maekele og Henrik Solheim tilbake på banen for de gule. En god kamp!

Neste kamp er borte mot Junkeren 2, søndag 25. august klokken 16.00.

HEIA SIL!

ANNONSE