19.–21. februar 2027 blir det fotballfest i Sandnessjøen! En gammel kjenning fra 90-tallet vekkes til live, men denne gangen med et helt nytt konsept. Vennelagene erstattes av klubblag, og ungdommer fra 13 til 17 år inviteres til tre dager med futsal, sene kvelder, høy stemning og ekte fotballglede. Velkommen til Klubbcup Sandnessjøen 2027!
Det er kanskje ikke så mange av dagens ungdommer som har hørt om Klubbcupen. Men spør du noen som var unge i Sandnessjøen på 90-tallet, er sjansen stor for at minnene dukker opp!
Den gang var Klubbcupen en populær turnering der vennegjenger samlet seg, satte sammen egne lag og kjempet om heder og ære. Nå blåser vi nytt liv i den gamle tradisjonen – med et nytt format, nye generasjoner og ambisjoner om å skape en skikkelig fotballfest!
Denne gangen er det klubbene som skal kjempe om pokalene! I motsetning til den opprinnelige Klubbcupen, der venner kunne sette sammen egne lag, er den nye turneringen forbeholdt klubblag. Her stiller jenter og gutter sammen med lagkameratene sine for å representere klubben sin. Navnet og noe av den gode gamle turneringsfølelsen tar vi med oss videre, men resten bygger vi opp på nytt!
Fotball, flomlys og sene kvelder!
Glem tidlige kvelder og vanlige turneringsdager. Klubbcup Sandnessjøen skal være noe litt utenom det vanlige!
Her skal det spilles futsal fra fredag ettermiddag og langt utover natten. Lørdag starter vi tidlig, og når kvelden kommer, fortsetter kampene mens stemningen bygger seg opp i hallen.
Dette blir helgen der det er lov å være oppe sent – og der fotballen står i sentrum!
Vi ønsker å skape en turnering ungdommene virkelig gleder seg til. Ikke bare på grunn av kampene, men på grunn av alt som skjer rundt. Nye vennskap, samhold, spenning, latter og opplevelser som varer lenge etter at siste finalefløyte har gått.
Seks klasser – én stor fotballfest!
Klubbcup Sandnessjøen 2027 er en turnering for klubblag med jenter og gutter fra 13 til 17 år. Turneringen spilles som futsal, med raske kamper, høyt tempo og masse action på banen.
Det blir seks klasser:
- Jenter og gutter 13–14 år
- Jenter og gutter 15–16 år
- Jenter og gutter 17 år
Turneringen er kun åpen for klubblag, ikke fritt sammensatte vennelag. Vi håper å samle ungdomslag fra hele Helgeland – og gjerne enda lenger unna – til en fantastisk fotballhelg i Sandnessjøen!
Men her gjelder det å være rask. Det blir begrenset antall plasser, og førstemann til mølla gjelder!
Mer enn bare fotball!
Vi ønsker at Klubbcupen skal bli en helgeopplevelse, ikke bare en fotballturnering.
For tilreisende lag vil det bli lagt til rette for overnatting, med ulike deltakerpakker etter modell fra den populære Påsketurneringen i håndball.
Det planlegges A- og B-kort, med mulighet for overnatting med eller uten måltider. På den måten skal det være enkelt for klubber å ta med seg laget til Sandnessjøen for en hel helg.
I tillegg jobbes det med spennende aktiviteter, tilbud og opplevelser i og rundt hallen. Målet er å skape en sosial møteplass der det skjer noe både på og utenfor banen.
For hva er vel bedre enn å tilbringe en hel helg sammen med laget, møte nye folk, heie på hverandre og kjenne på den helt spesielle turneringsstemningen?
Sett av helgen allerede nå!
Vi gleder oss til å hente frem en gammel Sandnessjøen-tradisjon og gi den nytt liv. Denne gangen er det dagens ungdommer og klubblag som skal skape minnene.
Kanskje blir dette starten på en ny, årlig fotballtradisjon i Sandnessjøen?
Én ting er i hvert fall sikkert: Vi har lyst til å lage en turnering som skiller seg ut. En turnering der fotballglede, fellesskap og opplevelser står like sterkt som resultatene på banen.
📅 19.–21. FEBRUAR 2027
⚽ FUTSAL – KLUBBLAG FOR JENTER OG GUTTER 13–17 ÅR
🔥 PÅMELDINGEN ÅPNER 1. NOVEMBER 2026
