JULECUP 2023 – Den 28. desember var det igjen tid for Julecup i Sandnessjøen og i Helgelandshallen. Og igjen var det mange påmeldte lag og en flott dag for de som deltok og fikk med seg kampene denne dagen.
Foto: Sofie Haraldsen, Facebook
Aktiv
I aktiv-klassen var det igjen King Kenny’s som stakk av med seieren. Men det var ikke uten drama. Laget endte opp på 2. plass i gruppen, men slo kraftig tilbake og vant finalen mot 1. plassen fra gruppen, Julemulue Toppfotball hele 6-2!
Damer
I dameklassen fikk vi også en tidligere storvinner Real Omgang, som vant sin gruppe. Gruppespillet ble litt jevnere i år enn tidligere, men i finalen slo de Vrakgodset 4-1 og kunne nok en gang ta med seg gullet hjem.
Mosjon
I mosjonsklassen klarte verken EIM eller Rølp som spilte finale i fjor å komme seg videre fra gruppespillet. Dermed fikk vi en ny finale her i år. Lokomotiv Helgeland tok gullet uten noe særlig problem, etter å ha «most» all motstand i år. I finalen slo de Korgen ManSquad 3-2.
Vi gratulerer vinnerne og gleder oss til neste Julecup!