Sandnessjøen

«Flest mulig, lengst mulig, best mulig»

Slik spilles play-off kampene om opprykk til Eliteserien i futsal

Under den store futsalhelgen 9. - 10. mars avgjøres det også hvem som rykker opp til Eliteserien.

Forsiden / Nyheter

Alle landets fem futsalregioner er representert i helgas opprykkskvalik, og fra vår nordligste region er det Bossekop fra Alta som skal prøve å tilrive seg opprykksplass, etter å ha vært veldig nærme i fjorårets opprykkskvalik.

Klikk her for å lese mer om den store futsalhelgen Klikk her for å se kampoppsettet – Vi fikk forsterkninger inn med Svein Ove Thomassen og Jonas Simonsen før sesongen, og det hjalp veldig på. Vi har hatt en ny fin futsalsesong der vi igjen er best i region Nord, med tøff konkurranse fra Hinnøya. Vi gleder oss til kvalifisering og håper at vi skal klare det denne gangen. Av profiler fra vår side vil vi løfte frem Svein Ove Thomassen med 30 mål på 12 kamper i serien. Nå fortjener Finnmark et lag i Eliteserien, sier Vebjørn Atle Skorpen fra Bossekop IL. Solsiden Futsal representerer region Midt og har hatt en sterk sesong i 1. divisjon anført av Ivar Sollie Rønning og Ole Kristian Rødahl som topper toppscorerlista i Solsiden med 13 og 12 mål. Solsiden har uttalte ambisjoner om opprykk og mange holder nok disse som en liten favoritt i opprykkskvaliken. PS: følger du Solsiden futsal på Instagram? Flinke gutter og jenter på det området. Fra region Vest kommer Norheimsund/Øystese anført av tidligere eliteseriespiller Eivind Madsen Skeie. – Det er en stund siden vi har hatt herrelag fra NFF Hordaland som har presentert seg på den nasjonale futsalscenen, så vi er spente på hva Norheimsund/Øystese kan få til under kvalik. De er en av klubbene som hjelper oss med å sette futsal på dagsorden i kretsen, og det hadde vært veldig gøy med et elitelag fra vår krets igjen, sier futsalansvarlig og aktivitetsutvikling i NFF Hordaland, Steinar Green Hansen. Nedre Sigdal, tilhørende NFF Buskerud representerer region Sør, og må regnes som en nykommer i denne sammenhengen. Men de har ingen intensjoner om å la eliteseriekvaliken forbigås i stillhet, og setter opp egen supporterbuss slik at det unge laget har støtte fra tribunen. Nedre Sigdal har vist at de kan spille jevne kamper mot Sandefjord Futsal på sitt beste, og skal ikke tas lett på. Sist, men ikke minst er Fredrikshald Futsal fra region Øst. Haldenserne har hatt en voldsomt god vårsesong og er også klare for NM-finaler neste helg. Fredrikshald er inne i et lite generasjonsskifte, men har også noen rutinerte spillere med skikkelig målteft. Norges Fotballforbund ønsker alle lagene i opprykkskvalik lykke til!

ANNONSE

Sandnessjøen IL Fotball

Sandnessjøen IL Fotball er en del av Sandnessjøen Idrettslag (SIL). SIL er et idrettslag fra Sandnessjøen i Alstahaug kommune som tilbyr aktivitetene fotball, håndball, friidrett, turn, svømming og har også en idrettsskole. SIL ble stiftet i 21. september 1914 i Sandnessjøen.

Sandnessjøen IL Fotball © 2024

Kontakt

Sportssjef

Bjørn Terje Jenssen
Tlf. 906 17 415
E-post. bt@silfotball.no

Besøksadresse

Klubbhuset
Prestmarkveien 67
8800 Sandnessjøen