Sandnessjøen

«Flest mulig, lengst mulig, best mulig»

Surt tap mot LSK 2

Tiller fikk et trøstemål av Benjamin Feldt da det raknet fullstendig mot tabelljumbo LSK 2 lørdag.

Forsiden / Nyheter

På bildet: Benjamin Feldt (i midten) i aksjon tidligere mot Rana, som også endte med tap for Tiller. Foto: Allan Berg.

LSK-HALLEN – Det raknet fullstendig for Tiller i første omgang da de gjestet LSK 2 innendørs lørdag. En kamp Tiller var storfavoritter til å vinne.

Etter bare 12 minutter hadde hjemmelaget puttet to baller i nettet bak Tiller-målvakten, og rett før pausesignalet satte rekruttene fra Lillestrøm inn ett til, slik at det sto 3-0(!) til pause.

Lillestrøm 2 som hadde like mange poeng som Mosjøen (0) før lørdagens oppgjør.

Etter hvilen får tidligere SIL-spiller Benjamin Feldt gleden av å sette inn sitt 4. seriemål for sesongen, og Tiller er med i kampen igjen, 3-1.

Men det ville seg ikke for Tiller i LSK-Hallen, og like etterpå «dreper» LSK kampen og vinner 4-1.

Dermed faller Tiller ned på 7. plass på tabellen med sine 9 poeng på 6 kamper.

Neste kamp for Tiller er hjemme mot overraskelsen Tiller/Lade som står med 16 av 18 poeng etter 6 kamper.

Trygg/Lade var sammen med Surnadal tippet «nord og ned» før sesongen startet.

ANNONSE

Sandnessjøen IL Fotball

Sandnessjøen IL Fotball er en del av Sandnessjøen Idrettslag (SIL). SIL er et idrettslag fra Sandnessjøen i Alstahaug kommune som tilbyr aktivitetene fotball, håndball, friidrett, turn, svømming og har også en idrettsskole. SIL ble stiftet i 21. september 1914 i Sandnessjøen.

Sandnessjøen IL Fotball © 2024

Kontakt

Sportssjef

Bjørn Terje Jenssen
Tlf. 906 17 415
E-post. bt@silfotball.no

Besøksadresse

Klubbhuset
Prestmarkveien 67
8800 Sandnessjøen