Sandnessjøen

«Flest mulig, lengst mulig, best mulig»

Utsatt SIL-kamp spilles i dag

Siste kamp før sommerferien ble utsatt da uværet stoppet båten på vei inn i Brønnøy. I dag reiser SIL for å gjeste BIL på kunstgresset.

Forsiden / Nyheter

På bildet: Chrostoffer Jakobsen stormer fremover mot BIL i seriekampen på Stamnes tidligere. Foto: SIL Fotball.

BRØNNØYSUND KGB – Da SIL skulle gjeste BIL før sommerferien ble båten nektet å legge til i Brønnøy pga uværet. I dag prøver de gule reisen på nytt, på en av de beste værdagene i august.

Iløpet av de siste 15 oppgjørene mellom SIL og BIL har de gule stukket av med seieren i 8 av dem. Brønnøysund har 3 seire, mens 4 kamper har endt uavgjort. Sist SIL reiste til Brønnøy var i 2019, der SIL vant 7-2 mot de hvite og blå.

En gledelig nyhet for de gule i vårsesongen er at Maekele har vedt tilbake til «sommerbyen», etter tøff høst for Mosjøen som står med bare to poeng i Norsk Tipping-ligaen.

Dagens kamp blir viktig og selvtillitten  er nok på plass etter 5-1-seieren på Stamnes tidligere i sesongen.

Vet du ikke hvor den varme dagens skal bringes? Reis gjerne til Brønnøy og støtt gutta frem til seier!

HEIA SIL!

ANNONSE