Sandnessjøen

«Flest mulig, lengst mulig, best mulig»

J16 har vært uheldige

Etter til tider flott spill i gruppespillet, har J16 fått mye "stang ut" i årets Storsjöcup. Nå skal de spille B-sluttspill lørdag.

Forsiden / Nyheter

På bildet: J16  har vært direkte uheldige under gruppespillet i turneringen. Foto: Privat.

STORSJÖCUPEN – Etter knepne tap og poeng som skulle vært seier har J16 ikke fått betalt for strevet og kvaliteten de har vist på fotballbanen så langt under Storsjöcupen. Nå er de klare for B-sluttspill.

Det startet på samme vis med J16 som med G15. Knepent og urett tap mot Skogn, 0-1. Et mål som kom på et frispark rett før slutt.

Neste kamp var mot laget som endte på 2. plass i gruppa, Egge/Sørlia/Beitstad. En kamp som SIL like gjerne kunne vunnet mye, endte 1-1.

Svenske Myssjö-Ovikens ble heller ikke noe bedre. En 0-0 kamp som jentene skulle vunnet med flere mål. Dermed var det gruppe-favoritten Valbo som sto for tur. Svenskene vant 2-0, og kanskje var det greit. Men SIL-jentene var helt på høyde også med dette laget.

Fredag hadde jentene fri da de ble klare for B-sluttspillet som starter lørdag. Her kan jentene få sin revansje mot Skaun fra gruppespillet, i semifinalen. Vinner de den blir det finale klokken 14.00.

HEIA SIL!

ANNONSE