Arkivfoto: Bilde av jentene som spiller i J17-serien HESA. Foto: Privat.
STAMNES ARENA – I seriespillet har marginene ikke vært på lag med J17 i år, og det var dessverre også utfallet etter oppgjøret mot serieleder BIL søndag. SIL hang lenge med i kampen og ga jentene fra Brønnøysund mye å bryne seg på, men til slutt var det bortelaget som vant – igjen.
Det var ingen drømme-scenario at SIL ikke hadde nok damer til å stille damelag i årets serie, men J17-laget ble forsterket med både 15, 16 og 17-åringer i årets HESA-serie. Og kanskje trenger de en sesong før spillet sitter helt, for det er ingen tvil, det er et godt og sterkt lag SIL stiller i serien.
Søndag var Brønnøysund-jentene på besøk. Et lag som kun har tapt en kamp så langt i sesongen. I samme oppgjør borte endte det med 3-4 tap for SIL, og dette ble dessverre også utfallet etter søndagens oppgjør i regnet på Stamnes.
Hjemmelaget tapte første omgang 1-3, men lyspunktet denne søndagen var at SIL spilte seg godt inn i kampen i andre omgang og endte opp med å vinne denne 2-1. Sluttresultatet ble 3-4 og dermed nok et tap for de gule.
Målscorere for SIL var Sarah Hauvik (2) og Maaysem Anaiem.
Slik ser tabellen ut etter 6 kamper for jentene våre:
| Plass | Lag | Kamper | Diff | Poeng |
|---|---|---|---|---|
| 1 | Brønnøysund | 5 | 3 | 12 |
| 2 | Hunstad | 6 | 3 | 10 |
| 3 | Grand Bodø | 4 | 5 | 9 |
| 4 | Sandnessjøen | 6 | -4 | 6 |
| 5 | Junkeren J17 | 4 | -2 | 4 |
| 6 | Rana FK 2 | 5 | -5 | 3 |
HEIA SIL!
